سرویس‌ها و بسته‌های ویژه

در مصوبه ۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، نوعی از سرویس با نام «سرویس غیرحجمی» تعریف شده است که ماهیتی حدودا مشابه سرویس‌های نامحدود دارد. این سرویس‌ها که در چهار سرعت مختلف ارائه می‌شوند، حجم ماهانه‌ی بالاتری از سرویس‌های حجمی معمول دارند و سرعتشان در طول مدت ارائه‌ی سرویس، تغییری ندارد.

تفاوت اول این دو سرویس در نحوه‌ی تقسیم‌بندی سرعت است. سرویس‌های حجمی درحال‌حاضر در دو گروه سرعتی ویژه (از ۲ مگابیت‌برثانیه تا ۱۶ مگابیت‌برثانیه) و پایه (از ۱۲۸ کیلوبیت برثانیه تا ۱ مگابیت‌برثانیه) ارائه می‌شوند. درحالی‌که سرویس‌های غیرحجمی چهار دسته سرعت ثابت (۱، ۲، ۴ و ۸ مگابیت‌برثانیه) دارند.
تفاوت دوم این سرویس‌ها در مقدار ترافیک ماهانه آنهاست که سرویس‌های غیرحجمی ترافیک ماهانه‌ی بیشتری دارند.
تفاوت سوم، در هزینه‌ی ترافیک اضافه‌ی قابل خرید درصورت اتمام حجم است. درصورتی که ترافیک سرویس حجمی تمام شود، بایستی ترافیک اضافه مطابق تب ترافیک عادی خریداری شود، درحالی‌که ترافیک اضافه‌ی سرویس‌های غیرحجمی به‌قرار هر گیگابایت ۱۵۰۰ تومان محاسبه می‌شود.

بسته‌های ویژه سرعت تضمین‌شده‌ی ۱ مگابیت برثانیه و امکان افزایش سرعت تا ۸ مگابیت‌برثانیه دارند. درحالیکه سرعت سرویس‌‌های حجمی در دو گروه ویژه (از ۲ مگابیت‌برثانیه تا ۱۶ مگابیت‌برثانیه) و پایه (از ۱۲۸ کیلوبیت برثانیه تا ۱ مگابیت‌برثانیه) ارائه می‌شوند.
حجم سرویس‌های حجمی به‌طور یکجا در ابتدای دوره اضافه می‌شود، درحالی‌که حجم بسته‌های ویژه به‌طور ماهانه اضافه می‌شود.
برخی از بسته‌های ویژه صرفا مختص مشتریان جدید است. در حالیکه چنین محدودیتی برای سرویس‌های حجمی وجود ندارد.

سرعت تضمین‌شده سرویس‌های حجمی ویژه، ۲ مگابیت‌برثانیه بوده و تا ۱۶ قابل ارتقا است. به این معنا که سرعت ۲ مگابیت‌برثانیه حتما محقق خواهد شد. اما سرعت بالاتر از آن بنا بر کشش خط، تا ۱۶ مگابیت‌برثانیه قابل ارتقاست. برای آشنایی با تفاوت بیت و بایت به این آدرس مراجعه فرمایید.
لازم به ذکر است که هزینه‌ی این سرویس‌ها از کف سرعت تضمین‌شده هم کمتر بوده و درصورت مشکل در کشش خط، هم‌چنان ضرری متوجه مشترکین نخواهد شد.

سرویس‌های تعریف‌شده، با هدف رعایت سادگی و سهولت انتخاب و درعین‌حال به‌صرفه‌بودن، طراحی شده‌اند. بدین منظور سرویس‌های حجمی با تخفیف بین ۹ الی ۱۹ درصدی نسبت به قیمت سرعت کف سرویس، ارائه می‌شوند تا بتوانند هر دو هدف مذکور را محقق نمایند.
درحال‌حاضر به‌جای آنکه مشترکین برای سطوح مختلف سرعت، هزینه‌های متفاوتی را پرداخت کنند، می‌توانند با پرداخت هزینه‌ی سطح پایین‌تری از سرعت، سرویسی با سرعت مدنظرشان را دریافت نمایند.

سرویس‌های غیرحجمی ماهیتی نزدیک به سرویس‌های نامحدود دارند. اما سرویسی که از نظر حجم ترافیک نامحدود باشد در حال حاضر ارائه نمی‌شود.

حجم سرویس و ترافیک اضافه

درحال حاضر خرید فشفشه بر روی کلیه‌ی سرویس‌های بستر ADSL (شامل سرویس‌های حجمی و غیرحجمی و بسته‌های ویژه) امکان‌پذیر است.

در مورد سرویس‌های حجمی، حجم کل سرویس در ابتدای سرویس ارائه می‌شود. اما بسته‌های ویژه حجمشان به‌طور ماهانه در حساب کاربری شارژ می‌شود.

خیر. حجم سرویس‌ها و بسته‌های فعلی، در شرایط عادی قابل انتقال به دوره‌ی بعد نیستند.

توضیحات

 • هزینه خرید ترافیک اضافه بر اساس مصوبه ۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تعیین شده است.
 • به کلیه مبالغ فوق 9 درصد مالیات بر ارزش‌افزوده اضافه خواهد شد.
 • در صورتی که سرویس شما از نوع «غیر حجمی» باشد، هزینه خرید هر گیگ ترافیک اضافه ۱,۵۰۰ تومان خواهد بود.


توضیحات

 • هزینه خرید ترافیک اضافه بر اساس مصوبه ۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می‌باشد.
 • سرعت اتصال نهایی با توجه به سرویس انتخابی و بر اساس کیفیت خط تلفن و فاصله شما تا مرکز مخابراتی معین خواهد شد. با این‌حال های‌وب در راستای حفظ حقوق مشتریان، درصورتی‌که بعد از برقراری سرویس ۱۶ Mbps، حداقل سرعت امکان‌پذیر نباشد، مبلغ پرداخت‌شده برای خرید سرویس را عودت خواهد داد. حداقل سرعت برای کلیه بسته‌ها، ۱ Mbps است.
 • هزینه دایری و تخلیه خطوط مشترکین توسط شرکت مخابرات ایران بر اساس مصوبه ۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مبلغ ۵،۰۰۰ تومان خواهد بود که در هنگام برقراری سرویس، به قیمت بسته‌ها اضافه خواهد شد.
 • در صورت درخواست مشترک، هزینه نصب حضوری بر اساس مصوبه ۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ۱۵،۰۰۰ تومان می‌باشد.
 • به کلیه مبالغ فوق، ۹ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده اضافه خواهد شد.
pannel2

pannel1

توضیحات

 • هزینه خرید ترافیک اضافه بر اساس مصوبه ۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می‌باشد که در تب ترافیک اضافه قابل مشاهده است.
 • برخی از این سرویس‌ها تنها در مراکز منتخب ارائه می‌شوند.
 • سرعت اتصال نهایی با توجه به سرویس انتخابی و بر اساس کیفیت خط تلفن و فاصله شما تا مرکز مخابراتی معین خواهد شد. بااین‌حال های‌وب در راستای حفظ حقوق مشتریان، درصورتی‌که بعد از برقراری سرویس‌ها، حداقل سرعت تضمین شده امکان‌پذیر نباشد، مبلغ پرداخت‌شده برای خرید سرویس را عودت خواهد داد.
 • هزینه دایری و تخلیه خطوط مشترکین توسط شرکت مخابرات ایران بر اساس مصوبه ۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مبلغ ۵،۰۰۰ تومان خواهد بود که در هنگام برقراری سرویس، به قیمت سرویس و بسته‌ها اضافه خواهد شد.
 • در صورت درخواست مشترک، هزینه نصب حضوری بر اساس مصوبه ۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ۱۵،۰۰۰ تومان می‌باشد.
 • به کلیه مبالغ فوق، ۹ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده اضافه خواهد شد.

سرویس‌های غیرحجمی، سرویس‌هایی با ماهیت مشابه سرویس نامحدود هستند. از این نظر که ترافیک قابل استفاده‌ی بالایی دارند.
تفاوت آنها با سرویس‌های نامحدود معمول این است که به‌جای کاهش سرعت در هنگام گذر از مصرف مشخص، سرعت آنها در طول مدت ارائه سرویس همواره ثابت باقی می‌ماند. (برای اطلاع از سرعت نهایی دریافتی کلیک کنید) در عوض اگر حجم قابل مصرف تمام شود، امکان خرید ترافیک اضافه با قیمت کمتر از معمول و هم‌چنین فشفشه‌، وجود دارد.

توضیحات

 • در صورت اتمام حجم سرویس‌های «غیرحجمی»، هزینه ترافیک اضافه به ازای هر گیگ ۱,۵۰۰ تومان خواهد بود. ترافیک عادی سرویس‌های غیرحجمی تنها در بسته ترافیک ۵ گیگ و به‌قرار هر گیگ ۱,۵۰۰ تومان قابل خرید است. مشترکین سرویس‌های حجمی از سایر بسته‌های ترافیکی نیز می‌توانند استفاده کنند.
 • هزینه دایری و تخلیه خطوط مشترکین توسط شرکت مخابرات ایران بر اساس مصوبه ۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مبلغ ۵,۰۰۰ تومان خواهد بود که در هنگام برقراری سرویس، به قیمت سرویس و بسته‌ها اضافه خواهد شد.
 • در صورت درخواست مشترک، هزینه نصب حضوری بر اساس مصوبه ۲۳۷ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ۱۵,۰۰۰ تومان می‌باشد.
 • به کلیه مبالغ فوق ۹ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده اضافه خواهد شد.
 •  

واحد فروش با تلفن سراسری ۱۵۶۵ همه‌روزه از ساعت ۸ الی ۲۴ آماده پاسخگویی به سؤالات و راهنمایی شما جهت خرید بسته‌ها و سرویس‌ها می‌باشد.

penal khanegi-min
فرم استعلام شماره تلفن