افتتاح شبکه رادیو ترانک ویژه ستاد بحران استان کرمان 

به گزارش روابط عمومی های‌وب، شبکه «رادیو ترانک ملی در استان کرمان» با رونمایی از شبکه بحران استان کرمان امروز با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کل کشور، سردار نجار و استاندار کرمان افتتاح شد. 
این شبکه بستری لازم برای مدیریت ارتباطات در مواقع بلایای طبیعی و بحران است و با مرکزیت رگولاتوری و کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات، خدمات‌دهی به سازمان‌هایی همچون مدیریت بحران، شهرداری، آتش‌نشانی، آب و فاضلاب و گاز را فراهم خواهد کرد. 
این شبکه با استفاده از دو تکنولوژی «TETRA» و «LTE» و زیرساخت‌های مجزا ایجاد شده تا خدمات‌رسانی در ساعات اولیه بحران را فراهم آورد. 
همگام با مسیر تولیدکنندگان بین‌المللی، نسل جدید مراکز داده متحرک توسط های‌وب بصورت بومی ساخته و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. 
لازم به ذکر است های‌وب در برنامه توسعه مراکز داده خود با هدف توزیع ترافیک در سراسر کشور، ایجاد و بهره‌برداری از این نوع مراکز داده در تمام استانها تا پایان سال ٩٨ را برنامه‌ریزی می‌کند.

مجید سعیدی مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: مراکز پر جمعیت شهرستان ها و روستاها تحت پوشش این شبکه قرار دارند.
وی اظهار داشت: این شبکه برای ایجاد پل ارتباطی پایدار مستقل بدون ترافیک در مواقع حوادث و بحران با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت داده گستر عصر نوین شکل گرفته است.
وی با بیان اینکه تجهیزات نصب شده در استان کرمان تاکنون 70 تا 95 درصد پوشش شبکه دارند گفت: تجهیزات این شبکه اکنون در اختیار اعضای ستاد بحران، مدیران استان و فرمانداران قرار دارد که به صورت انفرادی و گروهی می تواند از طریق این شبکه با هم در ارتباط باشند و اخرین وضعیت ها را رصد و پیگیری کنند.
سعیدی عنوان کرد: یک ماه قبل در قلعه گنج، فیبرنوری قطع و تمام ارتباطات قطع و از این طریق به ما اطلاع داده شد که این مشکل به سرعت رسیدگی و برطرف شد.
وی افزود: هزینه های راه اندازی این شبکه را اپراتور آن (های‌وب) برعهده گرفته و استانداری کرمان تنها با هزینه کرد 300 میلیون تومان تجهیزات لازم را خریداری کرده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان بیان کرد: تکنولوژی رادیو ترانک در استان کرمان نسل چهارم و پیشرفته است و بهترین تجهیزات و امکانات در این زمینه برای استان خریداری شده است.
وی با بیان اینکه این شبکه به صورت موبایلی و بصورت جداگانه از سایر اپراتورها و آنلاین فعالیت می کند افزود: عملیات اجرایی نصب این شبکه تاکنون به علت تحریم ها به تعویق افتاده بود.
سیستم‌ های رادیوترانک مشابه سیستم ‌های تلفنی راه دور است که مشترکین می‌ توانند از یک کانال یا فرکانس بصورت مشترک استفاده کنند. 
در این روش تجیهزات جانبی از جمله تکرار کننده‌ های رادیویی، ایستگاه های اصلی و آنتن ‌ها بصورت مشترک استفاده می ‌شود و هزینه ‌های اصلی کاهش می‌ یابد.
این شبکه در سالگرد زلزله بم بصورت رسمی توسط مسئولان کشوری و استانی در کرمان افتتاح خواهد شد.

  • های‌وب
  • های وب
  • ستاد بحران شهر تهران
  • رادیو ترانک
  • hiweb
دی 04, 1397