های‌وب به‌عنوان دارنده‌ی انحصاری پروانه ایجاد و بهره‌برداری از شبکه‌ی رادیو ترانک عمومی کشور، اولین ارائه‌کننده ملی سرویس‌های نسل چهارم به‌طور اختصاصی برای کاربران حرفه‌ای کشور است.
خدمات مخابراتی صوت و داده پهن‌باند حرفه‌ای در سراسر کشور در بازه‌ی زمانی پنج سال به‌طور انحصاری توسط شبکه‌ی های‌وب ارائه خواهد شد.
های‌وب، به‌عنوان اپراتور رادیو ترانک عمومی کشور، ارائه‌کننده‌ی خدمات مبتنی بر شبکه‌ی رادیویی ترانک دیجیتال بر پایه جدیدترین فناوری روز دنیا، در حوزه ارتباطات بی‌سیم سیار (PS-LTE) است. این مجموعه، قابلیت ترکیب و تجمیع فناوری PS-LTE را با فناوری‌های ترانک دیجیتال باند باریک از قبیل TETRA و DMR به‌عنوان استانداردهای پیشین برای ارتباطات صوتی حرفه‌ای، داراست. این شبکه‌ی سراسری، شبکه‌ای است که برای اولین بار در کشور، امکان اتصال متقابل، هم‌افزایی و همکاری بدون وقفه را به حوزه‌های فنی، اقتصادی، اجرایی خصوصی و دولتی ارائه می‌نماید. این شبکه‌ی منحصربه‌فرد، قلب سرویس‌های مخابراتی نوینی است که سرمنشأ توسعه و پویایی در کلیه صنایع و زیرساخت‌های کشور خواهد بود.ارتباط سریع، امن و پایدار میان سازمانی باعث افزایش قابلیت دستگاه‌های ذی‌ربط در پاسخ به بحران‌ها می‌باشد.
خدمات ارائه‌شده توسط های‌وب بر پایه شناخت دقیق این اپراتور از نیازمندی‌های مشتریان خود می‌باشد.
این امر های‌وب را قادر می‌سازد تا علاوه بر تأمین نیازمندی‌های امروز جامعه حرفه‌ای کشور، نیازمندی‌های آتی کشور را نیز مرتفع سازد.مخاطبین خدمات این اپراتور

 • امنيت ملی و عمومی
 • سازمان‌های دولتی
 • حمل‌ونقل شهری و بین‌شهری (ريلی و جاده‌ای)
 • خدمات عمومی شهری
 • بیمارستان‌ها / اورژانس / هلال‌احمر
 • آتش‌نشانی
 • تاکسيرانی
 • فرودگاه‌ها
 • صنعت نفت و گاز
 • ارتباط دريايی / بندرها
 • شبکه بانکی
 • ارگان‌ها و مراکز اقتصادی بزرگ
 • سيستمهای دورسنجی و اسکادا / M2M
 • کاربران تجاری (بنگاه‌های اقتصادی کوچک)
 • تأمين Last mile پهن‌باند برای کاربران حرفه‌ای

پوشش

تأمین پوشش یکپارچه و سراسری در کلیه شهرهای بالای 50 هزار نفر در سه سال، نشان از عزم بلند این مجموعه در تأمین کلیه نیازمندی‌های مخابراتی سازمان‌ها، نهادهای خصوصی و دولتی، صنعتی و اقتصادی کشور دارد. بیشتر از 2000 ایستگاه پایه این اپراتور در سراسر کشور، تأمین‌کننده‌ی پوشش رادیویی با همپوشانی بالا به‌منظور افزایش قابلیت اطمینان ارتباط مشترکان سیار در حین جابجایی در محیط‌های تحت پوشش می‌باشد. پوشش ویژه برای نقاط زیرساختی همانند نیروگاه‌ها، فرودگاه‌ها و دیگر مکان‌های کلیدی عمومی در سراسر کشور در نظر گرفته‌شده است.


سرویس موقعیت‌یابی های‌وب

خدمات ارائه‌شده توسط های‌وب، امکان موقعیت‌یابی زنده بر اساس داده‌های GPS و همچنین موقعیت‌یابی غیر ماهواره‌ای در شبکه برای کلیه گروه‌های کاری هر حوزه بهره‌بردار را فراهم می‌آورد. قابلیت ایجاد هشدار در زمان ورود افراد به یک منطقه جغرافیایی خاص، ثبت کلیه رفتار حرکتی کاربر و ایجاد دسترسی به اطلاعات موقعیت و دریافت گزارش‌های کاربردی بر روی بستر اینترانت امن های‌وب (بدون نیاز به اینترنت) و نگهداری اطلاعات مذکور بر روی سرورهای داخلی، در دیتاسنتر اختصاصی های‌وب در صورت نیاز هر بهره‌بردار، برای افزایش کارایی شغلی کلیه حوزه‌های خصوصی و دولتی وجود دارد.


سرویس داده سیار های‌وب

کاربران حرفه‌ای قادر هستند تا بر اساس فناوری PS-LTE و شبکه‌ی یکپارچه‌ی های‌وب دسترسی به سرویس اینترنت، اینترانت بر روی VPN شخصی‌سازی‌شده‌ی سازمانی خود و ... با سرعتی بیشتر از 100 مگابیت بر ثانیه برای حتی یک کاربر، دسترسی داشته باشند. ابر شبکه‌ی پهن‌باند های‌وب مرزهای انجام وظایف محوله و خدمات ارائه‌شده را حذف نموده و امکان ارائه خدمات کاربران حرفه‌ای را به مخاطبان خود به‌طور چشمگیری توسعه می‌دهد.
امکان حضور در چندین گروه کاری به‌طور همزمان و ارسال و دریافت پیام‌های آن‌ها بر روی یک گوشی واحد با استفاده از فناوری نوین ارائه‌شده توسط های‌وب امکان‌پذیر است.


سرویس‌های مرکز کنترل و دیسپاچینگ

درگاه‌های دسترسی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ارائه‌شده توسط های‌وب باعث می‌شود که هر مشترک بتواند در هر شرایط کاری کلیه گروه‌های کاری خود را مدیریت نموده، منابع عملیاتی خود را به شکل کاملاً بهینه تخصیص دهد. مرکز کنترل هر مشترک می‌تواند بالغ‌بر 1000 گروه کاری با هزاران کاربر را در یک گروه کاری مدیریت نمایند.


سرویس پوشش محدود

در محل‌های که های‌وب پوشش رادیویی نداشته و در طرح ایجاد شبکه‌ی این اپراتور دارای اولویت بالایی نیست، بر اساس توافق با مشترک محلی بخشی از خدمات ارائه‌شده توسط های‌وب (عموماً سرویس‌های پایه صوتی و داده باند باریک) ارائه خواهد شد.