لوگو آذرخش

سوالات متداول سرویس آذرخش

هزینه نصب و راه‌اندازی سرویس اینترنت آذرخش ۷ میلیون تومان می‌باشد.

حداقل سرعت ۲۰ مگابیت برثانیه و حداکثر سرعت ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه می‌باشد.

با توجه به افزایش روز افزون وابستگی بشر به اینترنت پر سرعت، ایده‌آل‌ترین شبکه برای برآورده کردن نیازهای آینده بشر شبکه خالص فیبر نوری است. FTTH به خدمات نصب کابل فیبر نوری تا درب محل سکونت گفته می‌شود و قطعا یکی از سریع‌ترین کاربردها را در سراسر جهان دارا می‌باشد. در نصب و راه‌اندازی اینترنت پرسرعت آذرخش (FTTH)، کابل‌کشی فیبر نوری تا محل سکونت یا دفتر کار شما انجام می‌شود تا تمامی افراد با هر نیازی، در منزل یا در محل کار از شبکه اینترنت پر سرعت به روش ساده‌تری بهره‌مند شوند.

ADSL جزو قدیمی‌ترین سرویس‌های اینترنت در جهان به شمار می‌رود که با استفاده از خطوط تلفن معمولی برروی مودم شما کار مي‌كند. سرویس اینترنتADSL ، ارزان و نسبت به انواع دیگر بسترهای اینترنت بیشتر در دسترس بوده‌ و راه‌اندازی سریع و ساده‌تری دارد اما سرعت دانلود روی آن حداکثر به ۲۴ مگابیت بر ثانیه می‌رسد، این درحالی است که سرویس اینترنت آذرخش بر بستر فیبرنوری بدون نیاز به خط تلفن می‌باشد و با کابل‌کشی مخصوص و ویژه برای هر مشترک قابل نصب و راه‌اندازی می‌باشد. قیمت سرویس‌های آذرخش بر بستر فیبرنوری با توجه به دسترسی شما به سرعت ۲۰ مگابیت بر ثاینه تا ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه تعیین خواهد شد.

کابل‌های اینترنت فیبر نوری نسبت‌ به کابل‌های مسی، ظرفیت بیشتری برای حمل داده دارند و اینترنت بسیار پرسرعت‌تری را به‌همراه می‌آورند. به همین دلیل سرعت، ترافیک و میزان استفاده از سرویس‌های فیبرنوری با سرویس‌های ADSL فرق دارد. اینترنت VDSL گزینه‌ای مناسب برای کسب‌و‌کارهای کوچک‌ که دارای شبکه‌های داخلی هستند نیز به‌شمار می‌آید. برای کاربرانی که استفاده‌ی بسیار گسترده‌تری از اینترنت دارند یا حتی خانواده‌های پرجمعیت و کسب‌و‌کارهای بزرگ، جایی که هر روز چندین دستگاه به‌صورت هم‌زمان حجم زیادی از داده را از طریق اینترنت منتقل می‌کنند، اینترنت بر بستر فیبرنوری بهترین عملکرد را دارد و مناسب‌ترین گزینه می‌باشد.

سرویس اینترنت پرسرعت آذرخش در حال گسترش به مناطق پرجمعیت در کشور می‌باشد. اما در حال حاضر در استان البرز در مناطق عظیمیه و جهانشهر کرج و استان‌های ایلام و گلستان مشترکین زیادی در حال استفاده از سرویس اینترنت آذرخش می‌باشند.

خیر، سرعت آپلود نصف سرعت دانلود می‌باشد.

شما می‌توانید به وب‌سایت "های‌وب" به آدرسwww.hiweb.ir مراجعه نمایید، در قسمت ورود مشترکین، گزینه ثبت‌نام سرویس را انتخاب کرده و پس از ورود، گزینه سرویسFiber را انتخاب نمایید. سپس با وارد نمودن کد پستی محل سکونت یا محل مورد نظر خود گزینه استعلام را کلیک نمایید. در صورت امکان ارائه سرویس در منطقه مورد نظر شما، اطلاعات کامل‌تر دریافت خواهد شد و در غیر اینصورت می‌توانید اطلاعات خود را وارد نمایید تا در صورت ارائه سرویس، کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
همچنین شما می‌توانید با شماره سراسری ۱۵۶۵ تماس بگیرید و کارشناسان ما به‌صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخ‌گویی به شما می‌باشند.

در حال حاضر سرعت سرویس اینترنت آذرخش از ۲۰ مگابیت برثانیه تا ۱۰۰۰ مگابیت برثانیه می‌باشد. برای مشاهده اطلاعات دقیق از تعرفه‌ها و مشخصات بسته‌های آذرخش (مدت زمان، ترافیک و سرعت) به آدرس زیر مراجعه نمایید:
کلیک کنید.
زمانی که شما درخواست سرویس اینترنت پرسرعت آذرخش بر بستر فیبر نوری را در وب‌سایت "های‌وب" ثبت می‌نمایید، کارشناسان ما در مرکز تماس اطلاعات شما را جهت بررسی امکان‌سنجی به واحد فنی ارسال می‌کنند و در زمان مشخصی تیم فنی برای امکان‌سنجی پروژه وارد محل می‌شود و ادامه کار پس از تایید نتیجه امکان‌سنجی پیش خواهد رفت. از زمان ثبت‌نام سرویس اینترنت آذرخش تا نصب و راه‌اندازی سرویس و کانفیگ مودم، حداکثر یک ماه زمان خواهد برد. فراموش نکنیم سرویس اینترنت آذرخش نیازی به خط تلفن ندارد و شما می‌توانید از اینترنت فعلی خود بر بستر ADSL تا راه‌اندازی سرویس اینترنت پرسرعت آذرخش استفاده نمایید.

در حال حاضر در استان البرز در دو منطقه عظیمه و جهانشهر کرج و استان‌های ایلام و گلستان قابل ارائه می‌باشد.

اگر در محدوده‌ی محل سکونت یا محل کار شما قبلا مشترکی درخواست سرویس فیبر نوری داده باشد می‌توان از همان زیرساخت برای محل سکونت یا محل کار شما هم استفاده شود در غیراینصورت باید اقدامات کابل‌کشی انجام شود.

مودم سرویس اینترنت آذرخش با مودم سرویس اینترنت ADSL فرق دارد و باید بعد از نصب و راه اندزای سرویس، مودم ویژه سرویس اینترنت پرسرعت آذرخش (FTTH) از شرکت"های‌وب" تهیه شود. شما می‌توانید مودم آذرخش را با پرداخت هزینه کامل مودم، خریداری نمایید.

شما می‌توانید در صورت نیاز به دریافت آی‌پی، برروی سرویس‌های مشخصی که کارشناسان ما اعلام می‌کنند، آی‌پی استاتیک دریافت نمایید.