مانور-مدیریت-بحرانمانور مشترک زلزله استان‌های کرمان و یزد سه‌شنبه ۱۵ مرداد، در منطقه بیاض از توابع شهرستان انار، باهدف آمادگی و ارزیابی دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران در مقابله با حوادث غیرمترقبه، با حضور مسئولان دو استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی های‌وب سناریوی مانور زلزله در منطقه بیاض شهرستان انار، وقوع زمین‌لرزه‌ای به‌شدت‌ شش و پنج‌دهم ریشتری در ساعت ۹ صبح در مقیاس امواج درونی زمین و در عمق پنج کیلومتری بود؛ که برق،‌ گاز، آب آشامیدنی و ارتباطات تلفن ثابت و همراه در این روستا قطع شد و همچنین تمامی ارتباطات و راه‌های ارتباطی با محل حادثه مسدود شد.
شرکت های‌وب تنها دارنده پروانه اپراتور رادیو ترانک کشور با توجه به رسالت خود در برقراری ارتباط، در لحظات بحرانی با استفاده از خدمات PTT، وای فای عمومی و Voice اقدام به اتصال بهره‌برداران مربوطه نظیر ستاد مدیریت بحران استان‌های درگیر، استانداری‌ها، مجموعه مدیریتی وزارت کشور و کارگروه مدیریت بحران استان‌ها نمود. در این مانور شرکت‌ های‌وب با تأمین ۶۰ بی‌سیم دستی،۴ دستگاه access point و همین‌طور تأمین و تقویت سایت‌های 4G جهت ارائه دیتای مناسب در زمان بحران (که شاهد قطع و از بین رفتن زیرساخت‌های ارتباطی خواهیم بود) زمینه‌ساز موفقیت ارتباطی در این مانور را فراهم و رضایت مسئولین مدیریت بحران و Ict استان و سایر نهادهای درگیر این مانور را تأمین نمود.
بیاض روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان انار با فاصله ۳۰ کیلومتری از مرکز شهرستان در استان کرمان است که دارای ۲۰۲۶ خانوار سکنه ثابت و جمعیتی در حدود ۸۳۲۵ نفر می‌باشد.  • مانور مدیریت بحران
  • رادیو ترانک
  • internet service provider
  • های‌وب
  • های وب
  • hiweb
مرداد 19, 1398