اولين پروانه اپراتوری خدمات راديوترانک عمومي توسط وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات در سراسر کشور (کلیه مناطق هشتگانه) با هدف ساماندهی بازار ارتباطات حرفه ای کشور به شرکت "های وب" اعطا گردید.
اهداف صدور پروانه اپراتور رادیوترانک عمومی در کشور:

  • استفاده بهینه از طیف رادیویی و جلوگیری از اشباع فرکانس هایUHF و VHF
  • صرفه جویی اقتصادی برای بهره برداران طیف
  • یکپارچه سازی شبکه های رادیویی جزیره ای کشور در سطح شهر، استان، کشور
  • ساماندهی طیف فرکانسی کشور
  • عملکرد بهتر و حرفه ای تر سرویس های بی سیم رادیویی
  • ایجاد اتصال متقابل میان شبکه های ارتباطی حرفه ای کشور
  • ایجاد یک شبکه کشوری برای پاسخگویی به نیازهای ارتباطات رادیویی در مواقع بحران

"های‌وب" به‌عنوان اپراتور خدمات رادیو ترانک عمومی کشور، اولین ارائه‌کننده ملی سرویس‌های نسل چهارم به‌طور اختصاصی برای کاربران حرفه‌ای کشور است. خدمات مخابراتی صوت و داده پهن‌باند حرفه‌ای در سراسر کشور توسط شبکه‌ی "های‌وب" ارائه خواهد شد.
ارائه خدمات توسط شرکت "های وب " در مناطق تحت تعهد ایجاد شبکه به صورت اپراتوری صورت می پذیرد و تعرفه خدمات مطابق با مصوبه شماره 2 جلسه شماره 256 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات می باشد.
"های‌وب" به‌عنوان اپراتور رادیو ترانک عمومی کشور، ارائه‌کننده‌ی خدمات مبتنی بر شبکه‌ی رادیویی ترانک دیجیتال بر پایه جدیدترین فناوری روز دنیا، در حوزه ارتباطات بی‌سیم سیار (4G/LTE) است. این مجموعه، قابلیت ترکیب و تجمیع فناوری PS-LTE را با فناوری‌های ترانک دیجیتال باند باریک از قبیل TETRA و DMR به‌عنوان استانداردهای پیشین برای ارتباطات صوتی حرفه‌ای، داراست. این شبکه‌ی سراسری، شبکه‌ای است که برای اولین بار در کشور، امکان اتصال متقابل، هم‌افزایی و همکاری بدون وقفه را به حوزه‌های فنی، اقتصادی، اجرایی خصوصی و دولتی ارائه می‌نماید. این شبکه‌ی منحصربه‌فرد، قلب سرویس‌های مخابراتی نوینی است که سرمنشأ توسعه و پویایی در کلیه صنایع و زیرساخت‌های کشور خواهد بود. در حال حاضر امکان ارائه این خدمات توسط "های وب" در کشور فراهم می باشد.